Wojskowe tajemnice

Elbląg remonty to znak, że całe miasto będzie rozkopane LG

Praktycznie od zawsze wojsko dysponowało najnowszymi technologiami. Widoczne to było szczególnie w okresie trwającej blisko pół wieku zimnej wojny, kiedy to rywalizacja militarna pomiędzy supermocarstwami przybrała najostrzejszy charakter.

Wówczas wiele krajów świata wydawało znaczny procent swojego budżetu na broń oraz innego typu urządzenia, które mogą wspierać armię. Właśnie w tamtym okresie wynaleziono system nawigacji satelitarnej, który przez około dekadę wykorzystywany były wyłącznie do celów militarnych i około militarnych. Wynalazcami tego systemu byli amerykańscy inżynierowie pracujący dla rządu USA.

Oczywiście, w dzisiejszych czasach popularne GPS-y znajdują się na wyposażeniu chyba wszystkich armii świata. Poza tym, korzystają z nich miliony prywatnych osób na całym globie. Tajne technologie, które dają danej armii przewagę w stosunku do potencjalnych wrogów, po pewnym czasie zawsze zostają upowszechnione.

Tego typu tajemnic nie sposób jest w nieskończoność kryć przed światem, zwłaszcza w okresie bardzo intensywnego szpiegostwa militarnego i gospodarczego, z jakim mieliśmy do czynienia w czasach zimnej wojny.

Ciekawe, nad jakimi technologiami pracują obecnie wojskowi naukowcy i kiedy my, zwykli ludzie, poznamy ich moc oraz sposób działania? Z pewnością tego typu prace stale są prowadzone.

Related Articles

Zostaw komentarz

© 2020 Nawigacja w armii. Wszystkie prawa zastrzeżone.