Owoce przemysłu militarnego

http://traffic.naviexpert.pl/ Nokia

Bardzo często zdarza się tak, że nowoczesne technologie wykorzystywane są najpierw przez wojsko, a dopiero potem stają się szerzej dostępne. Przemysł wojskowy korzysta z usług najlepszych konstruktorów i wynalazców, a na ich wynagrodzenie przeznacza ogromne pieniądze.

Każde większe państwo stara się zdobyć przewagę nad innymi, poprzez stworzenie własnych technologii militarnych. Poza tym, jeśli uda się danemu krajowi wypracować naprawdę wartościowe rozwiązania, to potem może odsprzedać je za naprawdę horrendalne pieniądze. Nie na darmo mówi się przecież, że wojna jest najlepszym interesem.

Przykładem urządzenia, które zostało stworzone przez wojskowych inżynierów jest system nawigacji satelitarnej. Był to spory przełom w dziedzinie militariów, ponieważ pozwalał on na prowadzenie bardzo precyzyjnych nalotów, szybsze poruszanie się jednostek w terenie czy też dokładne określanie położenia wroga.

Oczywiście, wojsko nadal korzysta z tego typu urządzeń, chociaż w dzisiejszych czasach nie daje to już niemal żadnej przewagi – po prostu GPS-ami dysponują już praktycznie wszystkie kraje świata. Nie ma się zresztą czemu dziwić, ponieważ praktycznie każdy człowiek na naszej planecie może mieć nawigację satelitarną nawet w telefonie komórkowym.

Zdaje się, że urządzeń, które mają podobną historię do GPS-ów jest naprawdę sporo.

Related Articles

Zostaw komentarz

© 2020 Nawigacja w armii. Wszystkie prawa zastrzeżone.