Nawigacja w wojsku

play https://traffic.naviexpert.pl/remonty/inowroclaw/

Obecnie GPS-y są bardzo popularnymi urządzeniami, z których korzystają praktycznie wszyscy. Możemy je nawet ściągnąć na swój telefon komórkowy, jeśli tylko chcemy. Nie zawsze jednak tak było. Pierwotnie nawigacja satelitarna była używana przez wąskie grono osób, wśród których znajdowali się głównie przedstawiciele służb wojskowych.

W ogóle, nawigacja satelitarna została stworzona na potrzeby armii. Nie da się ukryć, że posiadanie tego typu urządzeń znacznie ułatwia prowadzenie działań lądowych. Zarówno jednostki lądowe, jak i wodne oraz powietrzne w dalszym ciągu korzystają z GPS-ów. Samolotom nawigacja satelitarna znacznie ułatwia namierzanie celów, które chcą zaatakować.

Dzięki niej możliwe jest ustalenie lokalizacji obiektu z dokładnością do kilku metrów, co w przypadku bombardowań zdecydowanie wystarcza. GPS-y przydają się również marynarzom, którzy dzięki nim z łatwością znajdują właściwy kurs.

Wojska lądowe także korzystają z tego typu urządzeń, co ułatwia im orientację w terenie, a także lokalizowanie instalacji przeciwnej armii. Jedynie łodzie podwodne nie mogą wykorzystywać sygnałów z satelity, ponieważ te nie docierają pod powierzchnię wody. Na tego typu jednostkach pływających korzysta się więc z ultrasonografów. Obecnie chyba wszystkie armie świata korzystają z nawigacji satelitarnej.

Related Articles

Zostaw komentarz

© 2020 Nawigacja w armii. Wszystkie prawa zastrzeżone.